Луганськ Live

   

18 січня 2017
18:34 - Павел Казарин Вообще, мне кажется, что пророссийские ребята в Донецке и Луганске должны крымчан ненавидеть. Потому что эта ситуация напоминает т...

Вообще, мне кажется, что пророссийские ребята в Донецке и Луганске должны крымчан ненавидеть. Потому что эта ситуация напоминает то, как один мальчик выпрыгнул со второго этажа и обошлось, а второй последовал его примеры - и сломал позвоночник

( Павел Казарин )

17 січня 2017
15:31 - Міністерство оборони України ...До розстрілу залишалася година. Російські найманці, які окупували Луганщину, усю ніч катували Геннадія Фіміна за відкриту проук...

...До розстрілу залишалася година. Російські найманці, які окупували Луганщину, усю ніч катували Геннадія Фіміна за відкриту проукраїнську позицію. Як згадує сам Геннадій, внутрішньо він змирився із тим, що його чекає. Під ранок терористи втомилися та залишили його до розстрілу прикутим до батареї. «Мене мали розстріляти о 10 годині, та десь за годину до цього я почув вибухи. Це була наша армія, вони мене врятували», — говорить чоловік.

Та життя Геннадія ще декілька разів вис...іло на волосинці. Адже його могли вбити під час зачистки. Так, один із українських спецпризначенців, який звільняв місто, ледь не застрелив чоловіка. «Це диво, що Геннадій залишився живим! — пригадує події 2014-го року спецпризначенець Дмитро. — Це було 28 червня. Ми мали зайняти державний кордон у районі населеного пункту Червоний партизан. Рухались спільно з прикордонниками — вони зайняти пункт пропуску, а ми пішли далі. Вже почали зачистку і йшли вулицею. З одного боку неї стояли якісь вагончики. І я вирішив перевірити один. Мав би кинути гранату в приміщення, а потім зайти туди. Та чомусь не зробив цього. Коли увірвався до вагончика, почув шум. Усе відбувалося дуже швидко, думав, що то сепаратист, і вже націлив зброю. Та почув крик чоловіка: „Я українець!“... Ще б якась доля секунди, і я натиснув на гачок..».

Коли з’ясували, хто він та за що був у полоні, Геннадія відпустили. Після короткої реабілітації та відпочинку з родиною чоловік пішов служити до лав Збройних Сил.

«Йду воювати з Росією»

«Пролетів тиждень, Українське військо звільнило Слов’янськ. Оце так! Ми почули цю радісну новину під час обіду. Я встав, підійшов до купи піску, взяв у руки лопату і різким рухом поламав її держак об коліно... Хлопці запитали: „Що сталося?“. Я відповів: „Йду воювати з Росією“. Вони кинулися мене відмовляти: „Ти інвалід. Дітей троє“. Тоді я відповів, що я й піду визволяти своїх дітей, рятувати від цих російських потвор, які уявили себе богами», — так пізніше Геннадій написав у своїй книжці про той день, коли вирішив йти на фронт.

Так луганчанин став розвідником. Основним його завданням мала бути розвідка, адже хто як не він — місцевий, краще знається на своїй землі. Вже незабаром Геннадій пройшов і перше бойове хрещення. Випало на його долю непросте завдання — оборона Савур-Могили.

Уже після демобілізації Фімін написав книгу-спогад про ті події — «Доброволець «Сумрака». Твір стане документальним підтвердженням того, як жителі Донбасу протистоять російській окупації та жорстокості ворога. Головними натхненниками стануть побратим Тимур Юлдашев та незмінний командир Ігор Гордійчук. Саме цим людям автор завдячує найбільше і пам’ятатиме їх завжди.
Відео Телепрограма «Будемо жити» Військове телебачення України

( Міністерство оборони України )

16 січня 2017

14 січня 2017

13 січня 2017

12 січня 2017

11 січня 2017

10 січня 2017

09 січня 2017

08 січня 2017

07 січня 2017

06 січня 2017

05 січня 2017
Найактуальніші новини Луганськ та Луганської області. Стрічка оновлюється щохвилинно, автоматично оновлюючи новини Луганськ, репортажі з місця подій Луганськ, економіка Луганської області, політика Луганськ, культурне життя, спорт в Луганськ.